. Motto:  Hra patří dětem a je jejich nejlepším učitelem

Čekají nás velké změny. Přípravka bude rozdělena do tří skupin. Starší a mladší přípravka a předpřípravka.

Staší hrají na 1/2 hřiště jako doposud s počtem hráčů 5+1.

Mladší hrají na 1/4 hřiště jako doposud s počtem hráčů 4+1. 

Předpřípravka bude mít ještě menší hřište s počtem hráčů 3+0.

Jednotlivé skupiny mají i jiné hrací dny. Starší budou doma hrát v PONDĚLÍ , mladší v ÚTERÝ .

Předpřípravka bude hrát turnaje.

Cíle, aneb proč tato forma utkání

Cílem je:

  1. Učit děti hrát fotbal tím, že jej budou hrát v podmínkách a v prostředí, které odpovídají jejich postupně se měnícím tělesným a psychickým možnostem. Věkovým zvláštnostem musí být uzpůsobena hrací plocha, branky, míč, ale i pedagogické vedení dětí.
  2. Dostat nejmenší fotbalisty na hřiště a do hry, nikoliv do pozice náhradníků čekajících na to až budou smět hrát. Ve hře se potkávají momentálně lepší i horší hráči a vzájemně se potřebují k rozvoji svých herních možností.
  3. Úměrným počtem hráčů dosáhnout co největšího zapojení všech hráčů do hry, která dává šanci všem hráčům dát gól a učí je ve vyšší míře i orientaci před vlastní brankou.
  4. Držet světový trend převedení pozornosti hráčů, trenérů, rodičů a dalších diváků od počítání bodů k důležitějšímu pozorování, jak děti hrají, a k práci na jejich zlepšování.
  5. Celým systémem nabídnout lepší možnost získávat herní zkušenosti a zejména prožitky ze hry, které jsou motivací dětí k hraní fotbalu. Tato struktura motivace k fotbalu bude lépe odpovídat požadavkům na úspěch hráčů v dospělosti, což znamená i úspěch českého fotbalu v mezinárodním srovnání.

 

Nejdůležitější zásady vedení dětí ve hře

  1. Fotbal dětí není fotbalem dospělých a děti jsou důležitější než hra sama.
  2. Zaměřme pozornost v prvé řadě na to, jak děti hrají, co se jim daří a co nikoli. Povzbuzujme, chvalme, vysvětlujme, opravujme, ale nevylévejme si zlost.
  3. Stanovme si pravidla koučování pro sebe (trenéři) a stanovme je také pro rodiče, v duchu hesla: „Rodiče fandí, ale nekoučují!“. Tyto zásady náležitě vysvětlujme a dodržujme, neboť rodiče, trenéři i rozhodčí na výchově dětí spolupracují.
  4. Naučme děti hrát na více místech a v různých rozestaveních. Naučíme je tím i základům herní všestrannosti a rozvineme jejich tvořivé herní myšlení, což jsou základy úspěchu i ve světovém fotbalu.

TRÉNINK S AP KLUBEM

V únoru se podařilo zavést novinku do treninkové jednotky přípravky. Cílem bylo zlepšit pohybovou koordinaci, protažení a rozcvičení. S tímto problémem nám ochotně pomohla paní MARCELA KŘÍŽOVÁ, která se věnuje dětem v AP KLUBU. Cvičení s hudbou trvá kolem čtyřiceti minut každé úterý. Paní KŘÍŽOVÉ patří velké poděkování za pomoc a ochotu si udělat na nás volný čas. 

DĚKUJEME